HATTAR i herrmodell. 3 st. Bla. frackhatt. 1900-talet.

184319. HATTAR i herrmodell. 3 st. Bla. frackhatt. 1900-talet.

1 st frackhatt i filthår, märkt Empire, Made in Holland, importerad av Ljungdahls, Lund, ca storlek 56
1 st hatt, märkt KENI, Gustafsson & Olhagen AB, Mariestad, initialerna GN stansade på innerbrätte, ca storlek 56
1 st hatt, märkt Failsworth sportsman, fur felt (filthår), Made in England, "showerproof", Cason, Malmö, initialerna GN i tryck, storlek 58.

Bruksslitage
frackhatt med fläck på brättet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage

Antal besök: 2 259