Vas, "Rainbow", Bertil Vallien, Kosta Boda, signerad.
Skål, "Corona", Lars Hellsten, Orrefors, signerad.
Skål, "Ultima Thule", Tapio Wirkkala, Iittala.
Skål, Bengt Orup, Johansfors, signerad.
Vas, Ingeborg Lundin, Orrefors.
Höjd ca. 19-27 cm.
Bruksslitage.
Höjd ca. 19-27 cm.
Bruksslitage.