FIGURINER, 3 st, snidat trä, signerade.

176726. FIGURINER, 3 st, snidat trä, signerade.

Gubbe och gumma, signerade Wallgin samt daterade 1954 respektive 1955, höjd ca 22 cm.
Samekvinna, sign BFS, Bengt Fransson Åsele, höjd 10,5 cm.

Slitage, avslag, gubben saknar sin pipa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 105