PARTI TEAKFÖREMÅL, 17 st, 1950/60-tal.

176508. PARTI TEAKFÖREMÅL, 17 st, 1950/60-tal.

1 st telefonhylla, längd 40 cm, höjd 21 cm, djup18 cm. Märkt Made in Denmark
1 st skärbräda, längd 39,5 cm, bredd 24 cm.
Märkt Holmbergs, Götene, Swden
4 st ljusstakar, höjd10 cm
1 st skål, höjd 10 cm, diameter 24,5 cm
1 st ljusstake, höjd 12 cm
4 st ljusstakar, höjd 1,5 cm, diameter 12, 5 cm
1 st saltkar, höjd 6 cm
1 st pepparkar, höjd 4,5 cm
1 st prydnadstroll, höjd 10 cm, Märkt Varberg
1 st prydnadskub, höjd 9,5 cm
1 st cigaretthållare, 20 cm. Märkt Made in Denmark.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 st ljusstakar, höjd10 cm
1 st ljusstake, höjd 12 cm
1 st saltkar, höjd 6 cm
1 st pepparkar, höjd 4,5 cm
1 st prydnadskub, höjd 9,5 cm

Bruksskick.

Antal besök: 868