KUNGLIGA MINNESMEDALJER, 7 st. silver, 1900-tal.

174323. KUNGLIGA MINNESMEDALJER, 7 st. silver, 1900-tal.

Carl XVI Gustaf 40 år, Sporrong, diameter 5,5 cm, 92 g
Carl XVI Gustaf 30 år, Sporrong, diameter 5,6 cm, 89 g
Carl XVI Gustaf och Silvia, Sporrong, diameter 4,5 cm, 55 g
Carl XVI Gustaf, Sporrong, diameter 4 cm, 50 g
Carl XVI Gustaf, Svenska Medaljgillet, diameter 5 cm, 77 g
Prinsessan Christina 30 år, Svenska medaljgillet, diameter 5 cm, 73 g
Carl XVI Gustaf och Silvia, Svenska medaljgillet, diameter 4,9 cm, 72 g
Medföljer gör en kopparmedalj, gjord av koppar från Stockholms slotts tak, diameter 6 cm
Total silvervikt ca 508 g.

Smärre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total silvervikt ca 508 g.

Smärre slitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 4 724