BLÅSLUR, Cermoniell tibetansk lur, 1800-tal.

171768. BLÅSLUR, Cermoniell tibetansk lur, 1800-tal.

Udragbar, fungerande lur. Mässing och tenn,
Utdragen längd ca 210 cm.

Åldersslitage, smärre bucklor och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Utdragen längd ca 210 cm.

Antal besök: 2 387