MAT- och KAFFESERVIS, ca 53+22 delar porslin, Thomas resp. Eschenbach, Tyskland, 1900-tal.

15376. MAT- och KAFFESERVIS, ca 53+22 delar porslin, Thomas resp. Eschenbach, Tyskland, 1900-tal.

Bestående av Thomas; stora tallrikar 11 st, mindre tallrikar 10 st, djupa tallrikar 11 st, assietter 11 st, kanna, såsnipa, 1+1 fat, fat med hänklar 2 st, avlånga fat 1+1+2 st. samt Eschenbach; kafekoppar med fat, 10 st och assietter 12 st.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 5 807