PARTI KOPPARFÖREMÅL, 1800/1900-tal, 23 st.

152106. PARTI KOPPARFÖREMÅL, 1800/1900-tal, 23 st.

Formar, 6 st diam 26-35 cm , 4 mindre ca 10 cm. Sil, kopparlock 3, vattenskopa, tratt, pannor med handtag, diam 22-39 cm. Kopparspannar med lock höjd 20-25 cm. Kaffepetter, trefotsgryta, kopparkärl.
Trefotsställning i gjutjärn, innermått 25 cm diam.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 896