SKÅLAR porslin 3 st, Kina, 1900-tal.

150705. SKÅLAR porslin 3 st, Kina, 1900-tal.

Skål med enfärgad blå glasyr, höjd 8 cm, diam 16.
Skål i famille rose dekor, höjd 7,5 cm, yttre diam 18 cm.
Skål med drakdekor, höjd 6 cm, diam 13,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 697