SKEDAR, 5 st, silver, 1700-1800-tal, vikt ca 300 gram.
150698. SKEDAR, 5 st, silver, 1700-1800-tal, vikt ca 300 gram.
Svensk rund modell.
Eric Ramstedt, Härnösand, 1795-1797.
Gustaf Hagström, Stockholm 1797.
Johan Ekholm, Stockholm 1805.
Gustaf Hamnqvist, Åmål, verksam 1789-1805.
Sked med lagning. Bruksslitage. Graverade inskriptioner.
Svensk rund modell.
Johan Ekholm, Stockholm 1805.