BOKHYLLA MED VITRINSKÅP, jugend, 1910-tal.

149002. BOKHYLLA MED VITRINSKÅP, jugend, 1910-tal.

Fanerad med valnöt. Slipat mässinginfattat glas i form av sol. Dekor och draghandtag av mässing. 2 flyttbara hyllplan.
Höjd 72 cm, längd 107 cm, bredd 41 cm.

En liten bit borta på höger bakben. I övrigt mycket gott skick.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 898