BALTISKA UTSTÄLLNINGEN 1914, 3 föremål + TAKARMATUR Art Deco, höjd 17 cm.

146410. BALTISKA UTSTÄLLNINGEN 1914, 3 föremål + TAKARMATUR Art Deco, höjd 17 cm.

2 broderade näsdukar 37x38 cm, 35x36 cm. Porslinsmugg Göteborg med Baltiska utställningen i Malmö 1914.
Taklampa, glaskupa med kromat fäste.

Näsdukar med ställvis smärre gulnade fläckar, porslinsmugg med lagning, nagg och krackelering.Taklampa, fäste med krombortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 867