PARTI SILVER, 9 delar. Bl a skedar, sigill, sockertång, såsslev Gustaf Lindegren m m. 1800/1900-tal. Vikt 203 g.

14627. PARTI SILVER, 9 delar. Bl a skedar, sigill, sockertång, såsslev Gustaf Lindegren m m. 1800/1900-tal. Vikt 203 g.

Pokal, sigill, servettring, sockertång, nålhus, tesked, dessertsked i olika modeller och utföranden.
Norsk kakspade.
Såsslev, Gustaf Lindegren, Hälsningborg, verksam 1826 - 1845.

Slitage, gravyrer, servettring och sigill med bucklor. Såsslev lagad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Norsk kakspade.

Antal besök: 916