Auktionen är avslutad, men vi har andra intressanta föremål att bjuda på:

14627. PARTI SILVER, 9 delar. Bl a skedar, sigill, sockertång, såsslev Gustaf Lindegren m m. 1800/1900-tal. Vikt 203 g.

Pokal, sigill, servettring, sockertång, nålhus, tesked, dessertsked i olika modeller och utföranden.
Norsk kakspade.
Såsslev, Gustaf Lindegren, Hälsningborg, verksam 1826 - 1845.

Slitage, gravyrer, servettring och sigill med bucklor. Såsslev lagad.

Högsta bud: 900 SEK Utropspris: 1 200 SEK

Slutar om: Sålt 22 mar 2012 kl. 17:48

Budhistorik

BudgivareTidBud
2 20 mar 2012 kl. 21:53900 SEK
1 9 mar 2012 kl. 13:37800 SEK
Bevakningspriset800 SEK uppnåddes.
Föremålsnr
14627
Ort
Stockholm, Sverige
Kolonn

Se auktionshusets webbplats.

Transportpriser

Hämta på plats
0 SEK
Hemleverans
400 SEK

Till utlämningsställe:

Inom Sverige
200 SEK
Utanför Sverige
400 SEK

Vi har följande utlämningsställen:

Danmark
Köpenhamn
Finland
Helsingfors
Sverige
Falköping, Gävle/Älvkarleby, Kalmar, Linköping, Luleå, Malmö, Mölnlycke, Nyköping, Oskarshamn, Sundsvall, Umeå, Ängelholm, Örebro
Tyskland
Berlin, Hamburg, Köln, München

Läs mer om transport till våra utlämningsställen.

Läs mer om hemleverans.

Läs mer om transporter till övriga platser.