Auktionen är avslutad, men vi har andra intressanta föremål att bjuda på:

14627. PARTI SILVER, 9 delar. Bl a skedar, sigill, sockertång, såsslev Gustaf Lindegren m m. 1800/1900-tal. Vikt 203 g.

Pokal, sigill, servettring, sockertång, nålhus, tesked, dessertsked i olika modeller och utföranden.
Norsk kakspade.
Såsslev, Gustaf Lindegren, Hälsningborg, verksam 1826 - 1845.

Slitage, gravyrer, servettring och sigill med bucklor. Såsslev lagad.

Högsta bud: 900 SEK Utropspris: 1 200 SEK

Slutar om: Sålt 22 mar 2012 kl. 17:48

Budhistorik

BudgivareTidBud
2 20 mar 2012 kl. 21:53900 SEK
1 9 mar 2012 kl. 13:37800 SEK
Bevakningspriset800 SEK uppnåddes.
Ort
Stockholm, Sverige
Kolonn
Föremålsnr
14627

Transportpriser

Hämta på plats
0 SEK
Hemleverans
400 SEK

Till utlämningsställe:

Inom Sverige
200 SEK
Utanför Sverige
400 SEK

Vi har följande utlämningsställen:

Danmark
Köpenhamn
Finland
Helsingfors
Sverige
Falköping, Gävle/Älvkarleby, Kalmar, Linköping, Luleå, Malmö, Mölnlycke, Nyköping, Oskarshamn, Sundsvall, Umeå, Ängelholm, Örebro
Tyskland
Berlin, Hamburg, Köln, München

Läs mer om transport till våra utlämningsställen.

Läs mer om hemleverans.

Läs mer om transporter till övriga platser.

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Kolonn AB
Org.nr
556701-9129
Telefon
08-29 33 34
Email
info@kolonn.se
Hemsida
kolonn.se
Adress

Tulegatan 15
172 78 Sundbyberg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.