Skäkteträ, märkt K N D 1851, senare målning, Längd 76 cm
Spegel, Höjd 36 cm
Kamera. Afga
Mindre assietter, märkt Romantic England,Buckinghamshire,diameter 10,5 cm
Ask i mahognyfanér. Höjd 12 cm, längd 28,5 cm, bredd 18 cm.
Ask med skador och övriga med bruksslitage, kamera ej funktionstestad.
Spegel, Höjd 36 cm
Kamera. Afga