SALONGSBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

142953. SALONGSBORD, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Rund form. Fanerad och lackerad. Topp med intarsiadekor. Svängda kopplade ben. Sarg med skuren rocailledekor.
Diameter 83 cm.
Höjd 73 cm.

Repor. Avslag. Topp med slitage, fläckar och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 83 cm.
Höjd 73 cm.

Antal besök: 350