SNUSDOSOR, 4 st, masurbjörk, 1800-talets slut, Sundsvall.

142126. SNUSDOSOR, 4 st, masurbjörk, 1800-talets slut, Sundsvall.

Skurna namn i dosornas lock.
G. Gustavsson, längd 17 cm
Knaust & Larsson, längd 12 cm.
K W Kihlbaum, längd 12 cm.
Erik Larsson, längd 9 cm, även med skurna musicerande figurer.

Bruksslitage. Spricka ett lock. Avslag vid gångjärnen på två dosor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skurna namn i dosornas lock.
G. Gustavsson, längd 17 cm
K W Kihlbaum, längd 12 cm.

Antal besök: 656