133421. DOCKOR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Manlig docka av Ken typ,Iklädd tröja, jacka, byxor och skor. Höjd 31 cm.
Docka av Lilli typ. Iklädd blus, kjol och pälsstola. Höjd 30 cm.
Docka av Lilli typ. Iklädd grön klänning. Höjd 29 cm.
Docka Midge av Barbietyp. Brunt hår, vit klänning och pärlhalsband. Höjd 29 cm.
Kroppar med smärre repor och missfärgningar.
Hårslitage och visst hårbortfall.
Slitage på kläderna.
Stämpelmärkt: Made in Hongkong och Camay made in Hongkong samt stämpelmärkt Mattel på skinkan.
Slitage på kläderna.