Opakt glas. Höjd 14, undersidans diameter 19 cm.
Opakt glas. Höjd 12, undersidans diameter 30 cm.
Klotformad, frostat glas. Höjd 17, undersidans diameter 8 cm.
Kupa med veckad överdel, klart och frostat glas. Höjd 25, undersidans diameter 8,2 cm.
Bruksslitage, största opaktglas kupan med svarta färgfläckar, klotformade kupan med smärre nagg.