GILBERT WATROUS. Golvarmatur. Svartlackerad plåt, mässing och blyvikt. Heifetz mfg co.

100889. GILBERT WATROUS. Golvarmatur. Svartlackerad plåt, mässing och blyvikt. Heifetz mfg co.

Sannolikt tillverkad på licens av Bergboms, Sverige 1950-tal. Längd ca 150 cm.

Slitage, smärre bucklor. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 787